
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 18 V |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 17 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 25 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 107 dB |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 300 nA |
| Nominal Supply Current | 650 µA |
| Output Current per Channel | 24 mA |
| Gain Bandwidth Product | 17 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Voltage Gain | 108.63 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 16 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Stock: 188
Distributors
pcbx
Unit Price$4.77478
Ext.Price$4.77478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.77478 | $4.77478 |
| 10 | $3.66081 | $36.60810 |
| 25 | $3.41031 | $85.25775 |
| 50 | $3.08107 | $154.05350 |
| 100 | $2.78361 | $278.36100 |
| 300 | $2.51487 | $754.46100 |
| 500 | $2.27208 | $1136.04000 |
| 1000 | $2.05269 | $2052.69000 |
